27.03.2022. godine na stadionu Rosulje u mjestu Buzić Mahala u blizini Visokog odigran je prijateljski susret između ekipe NK Zmaj i ekipe NK Kreševo. Prijateljski je to susret u kojemu je trener Simić iskoristio priliku kako bi dobio uvid u stepen uvježbanosti svega onoga što su pripremali tijekom zimske stanke. Također treba navesti da se susret odigrao na vrlo teškom, grbavom terenu, te je utakmica bila vrlo tvrda i bez izglednih prilika na obe strane upravo iz navedenog razloga.

Što se tiče sastava, Kreševo je krenulo sa standardnih 3-4-3 formacijom, no iz određenog razloga, netom prije početka utakmice, uskočio je Fazlibašić na mjesto Kujundžića. Isti nije upisao minute na susretu, smatramo da se radi o povredi. Ostatak ekipe je većinom bio poznat. Također je izostajao Mišanović, razlog je povreda ligamenata skočnog zgloba.

Kreševo je vrlo dobro otvorilo susret, te nakon nespretnog starta domaćina, Fatić je bio precizan iz slobodnog udarca koji je izveden sa ruba 16 metara. Kreševo vodi 1:0, a igrao se deveti minut susreta. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Nakon toga, domaćini su ozbiljnije pristupili susretu, te u 55. minuti došli do poravnanja rezultata nakon probijanja desnog dijela obrambene linije NK Kreševa. Kreševo je napadalo, grede su se tresle na oba kraja, a gledatelji su gledali nešto bolji nogomet.

Nakon par neiskorištenih šansi naše momčadi, domaćini su došli do vodstva nakon centaršuta na drugu vratnicu, spretnog smirivanja lopte koji je okrunjen pogotkom. To je bio rezultat kojim je završena utakmica, 2:1. Kreševo je pokušavalo stvoriti prilike u drugom dijelu, no jednostavno je bilo preteško kontrolirati loptu u par navrata iz razloga neravnog terena.

Naša ekipa nije ostala bez podrške, kao svaku tako ni ovu utakmicu a sve fotografije sa susreta pogledajte ovdje.

Uzrast pionira je već započeo svoj drugi dio sezone, utakmicom koja se odigrala danas u 10:00 na Stamal Areni protiv ekipe NK Romari. Rezultat je bio 0:8 za goste.

Sljedeću utakmicu Kraljevi igraju u Busovači na stadionu NK Busovača, domaćin je ekipa Lugova. Ista se igra 10. travnja što zapravo označava početak drugog dijela sezone u kojem naša momčad napada titulu te viši rang natjecanja. Ne sumnjamo da će trener Simić uvidjeti greške koje su se desile na ovom susretu što se tiče igračkog dijela naše momčadi te iste ispraviti i što bolje pripremiti Kreševo za drugi dio polusezone koji je pred nama.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.