U Subotu, 30.04.2022. godine na vrlo teškom terenu, na stadionu Konaci odigran je susret između NK Bilalovac CPU kao domaćina te NK Kreševa. Što se tiče početnih sastava, trener Simić nije mogao računati na Kenana Merdića, koji se povrijedio na utakmici protiv Slavije i smatra se da neće nastupiti do kraja sezone. Također u kadru nije bilo Ivice Oroza te Miroslava Bjelice.

Što se tiče igre na terenu, nije je puno bilo te gledatelji nisu mogli da vide nogometnu predstavu kakva je najavljivana, bilo je jako puno prekida, a vrlo malo aktivne igre nogometa. Puno sadržajnije je bilo prvo poluvrijeme, od drugog. Bilalovac je sredinom prvog poluvremena poveo nakon oduzete lopte na našoj polovini terena i prodora protivničkog igrača.

Kreševo je izjednačilo nakon prekršaja koji se desio na sredini protivničke polovine terena, te nakon golmanove odbrane, na odbijanac je naišao Durmiš i poentirao za 1-1. Na kraju prvog poluvremena iz jedanaesterca su poentirali domaćini, te je sa tim rezultatom i završena utakmica, 2-1 u korist domaćina. U drugom poluvremenu gledao se malo manje sadržajniji nogomet bilo je prilika na obe strane ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Nažalost, ova utakmica neće biti popraćena video-sažetkom, jer kamermanu našeg kluba nije bilo dozvoljeno snimanje utakmice.

Hvala našim navijačima koji su nas pratili i bodrili čitavu utakmicu, a sljedeća utakmica igra se na STAMAL Areni, u goste nam dolazi ekipa FK Fojnice. Susret se igra 08.05. u 17 sati.

Ostale utakmice 10. Kola Kantonalne SBK/KSB lige:

FK Kaćuni - NK Šantići 2:0

FK Fojnica - NK Busovača 3:1

NK Romari - OFK Lugovi 10:0

Što se tiče mlađih uzrasta, pioniri su poraženi na Brnjacima od ekipe NK Brnjaci rezulatatom 7:0, a uzrast cicibana nadigrana je od strane ekipe NK Romari rezultatom 13:0, susret se igrao u Vitezu.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.