Nakon bogatog prijelaznog roka, NK Kreševo pokazuje svoje velike ambicije u sezoni koja nadolazi. Prva pripremna utakmica za istu igrala se u Han Biloj, 06.08.2022. godine, protiv ekipe FK Rudar. FK Rudar je ekipa koja je aktualni osvajač Kupa SBK/KSB, te ekipa koja se nalazi u višem rangu od naše ekipe, tačnije takmiči se u 2. ligi FBiH.

Što se tiče prvih 11 trener Oliver Vujica je odabrao sljedeće igrače, dok je 4-3-3 formacija sa kojom se tražila pobjeda:

Nažalost u Kreševu je izostalo čak 8 prvotimaca što zbog poslovnih obaveza što zbog bolesti. Treba spomenuti dva talentirana 18-ogodišnjaka, koja su istrčala među prvih 11: Adis Juhić, te Minel Hodžić. Ukoliko zadovolje kriterij trenera postoji mogućnost njihovog ostanka u NK Kreševu.

Kreševo je krenulo odmah u napad, te su se njihova borbenost i pristup utakmici isplatili odmah u 9. minuti. Atraktivno je pogodio upravo Minel Hodžić, novopridošli 18-ogodišnjak. Što se tiče ostatka prvog poluvremena, možemo reći da su Kraljevi imali igru pod kontrolom, gdje je svaki izlazak prema protivničkom golu bio potencijalna šansa za pogodak. Nažalost, nedostajalo je snage u završnici te se na odmor otišlo sa rezultatom od 0-1.

Obzirom na činjenicu da protivnik već intentizvno trenira i sprema se za početak sezone već duži period, preuzeo je igru u drugom poluvremenu, a Kraljevi su vrebali kontre, te na taj način pokušali da povećaju vodstvo. Rezultat je ostao nepromijenjen od 9. minute. Kreševo je pobjedilo u prvoj pripremnoj utakmici.

Možemo reći da je ovo veliki uspjeh kada je u pitanju novija povijest kluba s obzirom da je FK Rudar znatno kvalitetnija i spremnija momčad, te da Kreševo ozbiljno misli kada je u pitanju prvenstvo, titula, i prelazak u viši rang.

Sljedeća prijateljska/pripremna utakmica nas očekuje već za 7 dana.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.