Kreševo je u Travniku, 04.09.2022. godine odigralo posljednji prijateljski susret sa ekipom NK Jajce pred početak nove 2022/23 sezone. Kada je u pitanju početni sastav, trener Oliver Vujica odabrao je sljedećih 11 igrača koji su počeli utakmicu:

Novo ime između stativa bio je Mirza Čorbo, pojačanje koje bi trebalo da ojača obrambeni dio sastava, opširnije ćemo ga predstaviti naredni tjedan.

Kreševo je došlo do ranog vodstva, odmah u 11. minuti susreta, a strijelac je bio Ivičević nakon izvođenja slobodnog udarca. Domaćini su došli do poravnanja rezultata nakon uspješne realizacije jedanaesterca. Čakić u 40. minuti ponovo dovodi Kraljeve u vodstvo nakon prekida (korner). Rezultat sa kojim se otišlo na odmor bio je 1-2 u korist Kreševa.

Kada su u pitanju golovi, nastupila je 'suša' do 73. minute. Nakon dobrog prodora po lijevoj strani, precizan je Slišković, i Kraljevi povećavaju svoje vodstvo, sada je 1-3. Dvije nespretne reakcije samo par minuta nakon gola, domaćinima su dovoljne za poravnanje rezultata, rezultat je 3-3. Ipak, Ivičević nije dozvolio da susret završi neriješeno. U 83. minuti po desnoj strani probio je Slišković, te uposlio našeg kapitena, i to je konačnih 3-4 u korist Kraljeva.

Posljednji je to pripremni susret pred sezonu. Trener Vujica je uvidio 'praznine' koje treba popuniti, te dobro posložio kvalitetan igrački kadar kako bi spremno dočekali prvenstvene utakmice. Pred Kreševom je sada Županijska liga, a raspored ćemo saznati i objaviti uskoro na našim društvenim medijima. Cilj je samo jedan. Trofej Županijske lige.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.