NK Kreševo jučer je odigralo 3. kolo Županijske lige SBK/KSB 2022/23. U goste su stigli FK Kaćuni, ekipa koja je vjerojatno i glavni konkurent za osvajanje spomenutog prvenstva. Što se tiče početnih 11, na teren su istrčali sljedeći igrači u 4-2-3-1 formaciji:

Susret je u potpunosti pripadao domaćoj ekipi, te je rezultat mjerilo omjera snaga ove dvije momčadi, u ovom susretu. Kreševo je došlo do ranog vodstva u 16. minuti, nakon izvedenog slobodnog udarca sa sredine protivničke polovine terena, ubačena je lopta u kazneni prostor, golman Kaćuna je nespretno reagirao, lopta je došla do Miličevića koji je siguran za 1:0.

Vodstvo domaće ekipe povećano je u 43. minuti. Miličević je probio po desnoj strani, pronašao Sliškovića, koji sigurno posprema loptu u mrežu. Rezultat je 2:0 u korist domaćina, te se sa tom prednošću otišlo na odmor.

Konačnih 3:0 postavio je Ivičević, a igrala se 75. minuta susreta. Kreševo je počelo graditi svoj napad, a veliki doprinos u tome dao je Antić, svojim probojem po desnoj strani, loptu predaje Miličeviću koji gađa u blok, no lopta dolazi do strijelca trećeg pogotka, te golman protivničke ekipe nije tu mogao puno učiniti. Treće kolo za ekipu Kreševa završeno je pobjedom, te Kraljevi sada imaju 3 pobjede u 3 susreta, bez primljenog gola u regularnom dijelu sezone.

Hvala svim gledateljima koji su svojim prisustvom uljepšali i doprinijeli pobjedničkoj atmosferi na jučerašnjoj utakmici. Šegalije su inovativno obilježile pobjedu, nakon utakmice zapalivši rimske svijeće te pozdravili borbene igrače kako je to postala praksa nakon svake utakmice.

Sve slike koje je zabilježio fotograf Vedran Komšić možete pogledati ovdje, a u pripremi je i videosažetak utakmice koji možete potražiti na našem youtube kanalu. Sljedeće kolo koje je trebalo biti kod Bilalovca u gostima, neće biti odigrano, radi održavanja Općih izbora 2022. Datum nadoknade kola bit će naknadno objavljen.

Ostali rezultati 3. kola Županijske lige:

FK Fojnica - NK Nova Bila 5:0

NK Šantići - NK Bilalovac CPU 1:1

OFK Lugovi - NK Busovača 1:6

Kada su u pitanju manji uzrasti, uzrast Cicibana igrala je 4. kolo u Kreševu protiv ekipe NK Romari, rezultat je bio 0:6 u korist gostujuće ekipe. Također treba istaknuti napredak uzrasta Cicibana s obzirom da je NK Romari ekipa sa jako dobrom nogometnom školom, kao i činjenicu da su prijašnji rezultati u korist domaćina bili sa puno većom razlikom od spomenutog, dok su Predpioniri oslobođeni natjecanja ovo kolo radi neparnog broja ekipa u prvenstvu.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.