Kreševo je u 5. kolu ugostilo ekipu Fojnice, na STAMAL Areni, susret se igrao 09.10.2022. godine u 15:00. Početni sastav domaćina:

Susret je počeo zanimljivo. U prvoj minuti, jedanaesterac za domaćine nakon igranja rukom. Ipak golman je "pročitao" stranu koju je odabrao Ivičević, te ostaje 0:0

Igralo se otvoreno, te su obje ekipe imale prilike za postići pogodak. Kreševo dolazi do vodstva u 33. minuti susreta, nakon što je Miličević probio po desnoj strani te pospremio loptu u mrežu, na prvu stativu. 1:0 za Kreševo

Suša golova do završnice susreta, a onda "ludilo". Najprije u 92. minuti Fojnica poravnava rezultat nakon centaršuta, glavom poentira Džafić. Šegalije sa podrškom nakon primljenog gola nisu posustale, pjesma se čula još jače, a ekipa ih je nagradila. Nakon prekida Oroz poentira i donosi Kreševu vrijedna tri boda u teškoj utakmici. Kreševo je tako primilo prvi gol u ovoj sezoni, ali ipak borbenost je očuvala 100% učinak u omjeru pobjeda i poraza.

U pripremi je i videosažetak utakmice koji možete potražiti na našem youtube kanalu.

Ostali rezultati 5. kola Županijske SBK/KSB lige:

NK Šantići - NK Nova Bila 3:2

OFK Lugovi - NK Bilalovac 1:2

NK Busovača - FK Kaćuni 2:0

Sljedeće kolo Kreševo gostuje u Šantićima ekipi NK Šantići, susret počinje u 15:00 sati.

Što se tiče mlađih uzrasta cicibani su bili oslobođeni prvenstvenih utakmica radi neparnog broja ekipa u ligi. Predpioniri su u subotu (08.10.2022.) od 12:00 sati igrali u Šantićima, a rezultat je bio 4:0 u korist domaćina.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.