Odigrane su i utakmice 6. kola Županijske SBK/KSB lige. Kreševo je gostovalo kod ekipe Šantića u blizini Viteza u nedjelju 16.10.2022. godine na stadionu Žume, susret je počeo od 15:00. Početnih 11 gostiju:

Bilo je potrebno jedno čitavo poluvrijeme da se slomi otpor koji su pružali domaćini. Na odmor se otišlo uz netaknute mreže, 0:0. Nakon poboljšanja igre u drugom poluvremenu, Kreševo je uspjelo napokon savladati golmana domaće ekipe. U 50. minuti desio se prekid na rubu 16m te nakon centaršuta Ramića, Čakić poentira glavom, te nakon tog gola Kraljevi su igrali opuštenije, i sve je izgledalo jako dobro. Za samo dvije minute Kreševo uduplava svoje vodstvo, strijelac je ponovo Čakić ovaj put umjesto glavom, poentirao je udarcem iz daljine. Strijelci su za Kreševo dalje bili Antić 2x (64. minuta te 80.) i Slišković 1x (71. minuta).

U pripremi je videosažetak utakmice, koji možete pronaći na našem youtube kanalu.

Ostale utakmice 6. kola:

NK Nova Bila - FK Kaćuni 0:2

NK Bilalovac - NK Busovača 2:2

FK Fojnica - OFK Lugovi 3:2

Također, naša momčad ni ovaj put nije bila bez podrške, navijači su doputovali i na gostujuću utakmicu te podrškom uljepšali pobjedu. Najavili su također i spektakl za posljednju domaću utakmicu koja se igra za 7 dana na STAMAL Areni protiv ekipe Nova Bila.

Što se tiče mlađih uzrasta, cicibani su igrali svoju prvenstvenu utakmicu u Subotu na stadionu Konaci (Bilalovac) protiv ekipe NK Viteza, rezultat je bio 2:1 u korist protivnika. Strijelac jedinog pogotka za Kreševo bio je Marin Ivičević  Ostaje žal za jako velikim brojem promašenim šansi, ali i radost kada zamjetimo koliki napredak su ostvarili mlađi uzrasti u tako kratkom periodu. Vjerujemo da njihovo vrijeme tek dolazi, a najbolji pokazatelj biti će rezultati. Kada su u pitanju predpioniri svoju prvenstvenu utakmicu igrali su na STAMAL Areni također u Subotu protiv ekipe Novog Travnika, a rezultat je bio 0:3 u korist gostiju.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.