U Nedjelju (03.10.2021. godine) odigrane su utakmice 3. kola Kantonalne lige SBK/KSB, sezone 2021/22. "Kraljevi" su bili domaćini ekipi NK Bilalovac CPU, a susret se igrao od 15:30 sati na STAMAL Areni.

U postavi, nije bilo velikih promjena, Aleksandar Simić je krenuo sa standardnom 3-5-2 postavom, kao i u prijašnjim susretima. U ekipi su nedostajali Buljan, i Bjelica.

Može biti slika sljedećeg: tekst "NK KREŠEVO NK BILALOVAC CPU K"KREŚEVO" POČETNI SASTAV MERDIĆ Dž. 12 FATIĆ 6 MERDIĆ K. 5 MARIĆ TOLO 3 2 BATAK MIŠANOVIĆ 10 4 DURMIŠ 7 KLJEŠTAN OROZ 22 16 IVIČEVIĆ (C) 9 PRIČUVE 1TROGRLIĆ 18 NUJIĆ 19 STANIĆ 11 ALIBEGOVIĆ 15 KUJUNDŽIĆ| 21 FAZLIBAŠIĆ www.nkkresevo.com"

Opis fotografije nije dostupan.

Utakmica je krenula dosta tvrdo, naši momci su napadali, obrana je stajala visoko, ali realizacija je nedostajala. Što se tiče ekipe Bilalovca, nije imala izglednijih prilika, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu, događaj koji je promijenio tijek utakmice, zasigurno je povreda kapitena Igora Ivičevića, i njegova rana izmjena.

Trener Simić je uveo Kujundžića, te se formacija, kao i stil igre, promijenio. Prvo poluvrijeme je završilo bez golova.

Da su trenerove promjene u formaciji urodile plodom pokazuje i napad na početku drugog poluvremena, nakon prodora Fatića po lijevoj strani, te oštrog centaršuta, došlo je do gužve u 16 metara, i srušen je bio Eldin Durmiš. Očit jedanaesterac za "Kraljeve". U 55.-oj minuti jedanaesterac realizira Kenan Batak i Kreševo vodi sa 1:0.

Nakon toga, uslijedile su mnoge prilike naše momčadi, te samo za 10 minuta, prodor je ovaj put stigao sa desne strane. Ubačaj Durmiša na usamljenog Ivicu Oroza koji u 65.-oj minuti prsima posprema loptu u mrežu. Bitno je napomenuti da nakon starta igrača Bilalovca, Kerima Kadrića, uslijedila je i druga opomena za istog, te Bilalovac dalje mora da nastavi sa 10 igrača.

Kreševo nije dugo čekalo, te je iskoristilo igrača manje protivničke ekipe, i ponovno nakon centaršuta i gužve u kaznenom prostoru golmana Bilalovca, lopta se odbija do Mišanovića koji pogađa suprotni kut za konačnih, NK Kreševo - NK Bilalovac CPU 3:0. Ovim rezultatom vrijedno je napomenuti da je mreža NK Kreševa ostala netaknuta već treći susret za redom.

Kao i prošlu domaću utakmicu, sjajna atmosfera nije izostala. Ponovno visoko posjećena STAMAL Arena, svaki gol proslavila je sa pjesmom Novih Fosila - "Da te ne volim". Očito je da Kreševljaci imaju novu himnu svog kluba.

Može biti slika sljedećeg: tekst "NK "KREŠEVO" noy FULLTIME NOGOMETNI KLUB BILALOVAC KISELJAK 0 NK "KREŠEVO" 3 55' Batak (P), '65 Oroz, 75 Mišanović KOLO KANTONALNA LIGA SBK/KSB 2021/22 www.nkkresevo.com 19"

Ekipa NK Kreševa, nakon ove utakmice, gostuje ekipi FK Fojnici za točno 7 dana. Susret će početi od 15:00 na stadionu Džemal Numanagić. Bit će to borba za sam vrh tabele.

Ostali rezultati 3. kola Kantonalne lige:

NK Šantići - FK Kaćuni 2:3

OFK Lugovi - NK Romari 0:5

NK Busovača - FK Fojnica -:-

Što se tiče mlađih uzrasta, naši pioniri su također igrali sa ekipom NK Bilalovac CPU ali u gostima. Rezultat je bio 4:1 u korist ekipi Bilalovca, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Josip Filipović. Sljedeće kolo pioniri su domaćini ekipi FK Fojnica na STAMAL Areni. Susret se igra za 7 dana od 10:00 sati.

Uzrasti cicibana su poraženi ovo kolo od ekipe NK Romari rezultatom 0:10, susret se igrao na Brnjacima. Sljedeći tjedan, naši cicibani gostuju u Busovači ekipi NK Busovača.

Bitno je spomenuti uzajamno poštovanje Kreševa i Bilalovca, koje je obilježeno preuzimanjem dresa našeg kluba od strane predstavnika kluba iz Bilalovca. Zaključno, bio je to jedan lijep nogometni dan u Kreševu, ostale slike možete pogledati ovdje.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.