U Nedjelju (10.10.2021. godine) seniori su igrali 4. kolo Kantonalne SBK/KSB lige. Ugostila ih je ekipa FK Fojnice na stadionu Džemal Numanagić u Fojnici. Susret je počeo od 15:00. Što se tiče postave naše ekipe, nedostajali su: Buljan, Ivičević, Klještan, Bjelica. Novo ime u prvoj postavi bio je Mateo Topić. Sastav Kreševa, uz male izmjene bio je sljedeći:

Standardna formacija 3-5-2, nesvakidašnja za moderni nogomet, još jednom je urodila plodom, te nakon 4. kola Kreševo je i dalje neporaženo, što govori da trener Simić zna itekako što radi.

Prvi gol na utakmici došao je nakon nespretne reakcije golmana Merdića, domaćini dolaze do vodstva u 21.-oj minuti od 1:0. Kreševo na poravnanje rezultata nije čekalo dugo vremena. Odmah minutu kasnije dolazi do poravnanja rezultata nakon što je ispred golmana sam izašao Topić i pogodio. Igrači su otišli na odmor sa rezultatom 1:1.

Naša ekipa zadržala je napadački ritam iz prvog poluvremena, te u 54.-oj minuti utakmice Durmiš je imao sjajnu šansu, no golman domaćina ovaj put spašava svoju mrežu. U 74.-oj minuti utakmice slobodan udarac za Kreševo. Kapiten Batak izvodi udarac, putanju lopte preusmjerava Fatić, i to je 1:2 za Kreševo.

Na drugoj strani igrališta, odmah nakon što su "Kraljevi" poveli, slobodan udarac za Fojnicu, koji je i uspješno realizirao Hodžić. Rezultat je ponovno poravnat, 2:2.

Igrao se 89.-i minut utakmice, lopta je došla do Ivice Oroza, koji sjajno proigrava za raspoloženog Durmiša koji savladava golmana i donosi Kreševu zaslužena tri boda u derbiju 4. kola Kantonalne lige SBK/KSB. Konačni rezultat : FK Fojnica - NK Kreševo 2:3

Kreševo nakon 4. odigrana kola trenutno dijeli prvo mjesto sa ekipom NK Romari iz Viteza sa 10 bodova.

Važno je spomenuti i veliku podršku koju je po kiši i hladnoći imala naša momčad, Šegalije bodrile su "Kraljeve" do treće ovosezonske pobjede u ligi.

Za 7 dana ponovo smo na STAMAL Areni gdje nam u goste dolazi ekipa NK Šantići a susret se igra od 15:00.

Ostali rezultati 4. kola Kantonalne lige:

FK Kaćuni - NK Romari 0:3

NK Bilalovac CPU - OFK Lugovi 2:2

NK Šantići - NK Busovača 1:3

Što se tiče mlađih uzrasta, pioniri su ovo kolo također igrali protiv ekipe FK Fojnica u Kreševu jutros (10.10.2021. godine) od 10:00. Poraženi su sa 0:8. Iduće kolo ugošćuje ih ekipa FK Vitez u Vitezu, a susret se igra 13.10.2021. godine od 15:00.

Cicibani su u svom 3. kolu poraženi od NK Busovača sa 3:1 u Busovači. Jedini pogodak za naše najmlađe postigao je Luka Božić u 40.-oj minuti. Sljedeće kolo mališani dočekuju ekipu NK Rijeka u Kreševu, 23.10.2021. godine. Susret počinje od 10:00.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.