U Nedjelju, 28.08.2022. godine odigrana je još jedna pripremna utakmica naše momčadi, ovaj put na STAMAL Areni protiv ekipe FK Pofalićki. Spomenuti protivnik je aktualni prvak Kantonalne lige Sarajeva, a susret se igrao od 16:00. Trener Oliver Vujica odabrao je sljedećih 11 Kraljeva koji su počeli susret:

Na raspolaganju je također bio i Ivica Oroz, koji se momčadi priključio u zadnji tren, te se pokazao kao važan kadar u jučerašnjem remiju. Treba napomenuti da su uvjeti za igru bili vrlo teški usljed nevremena koje je 'pogodilo' STAMAL Arenu na poluvremenu, radi čega je drugi dio utakmice bio odložen par minuta.

Gosti su poveli u 15. minuti nakon nespretne reakcije golmana, gostujući igrač poentirao je popularnim 'lobom'. Rezultat sa kojim se otišlo na odmor bio je 0-1.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto sadržajnije kada su u pitanju pogoci. Gosti su najprije poveli sa 0-2 nakon kratke akcije, te dodavanja na drugu stranu, igrao se 56. minut susreta. Kreševo je nametalo tempo kroz čitavu utakmicu te su uspjeli smanjiti rezultat na 1-2 u 72. minuti susreta, nakon prodora Ivičevića po lijevoj strani koji upošljava Oroza, a bivši predsjednik kluba je miran i smanjuje rezultat.

Nažalost, golmanu Trogrliću možemo reći jednostavno nije bio dan, te je nakon krive procjene, samo dvije minute nakon smanjenja rezultata, gosti povećavaju isti na 1-3. Pritisak domaćina je urodio plodom pred kraj utakmice, najprije Ivičević u 79. minuti oduzima loptu na ivici šesnaesterca i pogađa za 2-3, a nakon toga atraktivno iz slobodnog udarca sa istog mjesta gdje je oduzeo loptu pogađa za 3-3. Nažalost, bilo je prekasno za preokret rezultata, te je ostalo konačnih Kreševo - Pofalićki 3-3.

Videosažetak utakmice možete pogledati na ovom linku. Hvala publici na podršci kroz čitav susret. Informacije o sljedećoj pripremnoj utakmici, koja će ujedno biti i posljednja pred početak sezone, objaviti ćemo na našim društvenim medijima.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.